0

درخواست لغو مسابقه ایران و کانادا از سوی انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی

بازدید 29


انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی از مسوولان فوتبال کانادا درخواست کرد تا دیدار تدارکاتی تیم ملی این کشور با ایران را که قرار است در ۱۵ خرداد برگزار شود، لغو کند.

در بیانیه منتشر شده توسط این انجمن، دعوت از تیم ملی ایران برای بازی در ونکوور کاناد «بی توجهی» به تحقیقات ادامه دار و تلاش خانواده‌های قربانیان برای یافتن حقیقت درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی توصیف شده که در جریان آن ۱۷۶ مسافر کشته شدند.

این انجمن همچنین نوشته است که بازکردن مرزها بر روی تیم ملی ایران راه را برای ورود عناصر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی مسوول شلیک به هواپیمای اوکراینی، به کانادا باز می‌کند.

انجمن خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی تاکید کرده که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارای نیروهای «به شدت خطرناکی» است که معمولا به همراه تیم‌های ورزشی جمهوری اسلامی به کشورهای مختلف اعزام می‌شوند.

همزمان حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی هم با انتشار مقاله‌ای در روزنامه دیلی میل کانادا برگزاری دیدار تدارکاتی کانادا با ایران را «اهانت» به خانواده جانباختگان سرنگونی پرواز شماره ۷۵۲ دانسته است.

حامد اسماعیلیون در این مقاله توضیح داده است که چگونه عناصر سپاه پاسداران در ورزش و فوابال ایران نفوذ دارند و بسیاری از تیم‌های فوتبال در ایران تحت کنترل افراد نزدیک به سپاه پاسداران هستند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا هم در پاسخ به سوالی در این‌باره، دعوت تیم ملی ایران به کانادا را «ایده‌ای بد» خوانده اما گفته این اقدام توسط مقامات فوتبال کانادا انجام شده و آن‌ها باید در این مورد پاسخگو باشند.

 Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :