0

در جلسه نهایی دادگاه کیوان امام‌وردی به شاکیان اجازه حضور داده نشد

بازدید 17


در روز چهارشنبه یکم تیرماه ۱۴۰۱، جلسه پنجم رسیدگی به پرونده شکایات «کیوان امام‌وردی» متهم به تجاوز‌های سریالی، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران بدون حضور شاکیان برگزار شد.

این جلسه، جلسه نهایی رسیدگی به این پرونده بود که به ریاست قاضی عموزاد و مستشاریِ افشاری تشکیل شد و متهم، وکلای طرفین، نماینده دادستان و نماینده پلیس امنیت (به عنوان ضابط قضایی) در آن حضور داشتند. این در حالی است که  دادگاه مانع از ورود شاکیان به جلسه شده است.

 «شیما قوشه»، وکیل شاکیان این پرونده، درباره دادگاه نهایی گفت: «در این جلسه، کیوان امام‌وردی با عنوان «افساد فی‌الارض» تفهیم اتهام شد. امام‌وردی همه ادله‌ای که ارائه می‌شد را باز هم رد نمود و قویاً تکذیب کرد و همچنان ادعا داشت که بدون رضایت با کسی رابطه نداشته است. این در حالی است که نماینده دادستان و نماینده پلیس، به موارد متعددی در پرونده استناد کردند که نشان‌دهنده این است که متهم، بدون رضایت شاکیان با آن‌ها رابطه جنسی برقرار کرده است، اما در نهایت، امام‌وردی اتهامات وارده را نپذیرفت و آخرین دفاع از او اخذ شد.»

در ادامه،خانم قوشه در مورد اعتراضش نسبت به عنوان اتهامی مطرح‌شده از سوی دادگاه یعنی افساد فی‌الارض توضیح داد و گفت: «من اعتراض کردم و خواستار آن شدم که دادگاه نسبت به عنوان شکایت شاکی‌ها (زنای به عنف)، نفیاً یا اثباتاً اعلام نظر کند. آقای عموزاد (قاضی پرونده) نیز گفتند که «من رأی می‌دهم، شما اگر لازم بود اعتراض کن! »

بنا بر گفته‌های شیما قوشه، امام‌وردی در همین جلسه پایانی نیز بدون هرگونه ابراز پشیمانی و ندامت، از موضع بالا و بسیار تند صحبت می‌کرد و حتی اتهاماتی علیه ضابطین قضایی و هم‌چنین بازپرس پرونده مطرح کرد. قوشه گفته است: «امام‌وردی ادعا کرد که یکی از اسناد موجود در پرونده را ضابطین قضایی (پلیس امنیت)، خودشان ساخته‌اند و صحت ندارد. در مورد بازپرس پرونده نیز اتهامات مختلفی را مطرح کرد از جمله آن که ادعا کرد بازپرس این پرونده، در حال حاضر به جرم گرفتن رشوه (در ارتباط با پرونده‌ای دیگر)، بازداشت شده و در واقع با این ادعا می‌خواست که صلاحیت بازپرس را زیر سؤال ببرد که البته من از این موضوعِ مربوط به بازپرس پرونده بی‌اطلاعم.»Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :