0

دستور تکمیل و راه‌اندازی اینترنت ملی توسط ابراهیم رئیسی

بازدید 7<![CDATA[13 ساعت،2 دقیقه

«ابراهیم رئیسی»، رییس‌جمهوری ایران روز سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ تکمیل و راه‌اندازی اینترنت ملی را ضروری دانست و به «مرکز ملی فضای مجازی» و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور داد تکمیل این پروژه را با جدیت پی‌گیری کنند. 

رییس‌جمهوری ایران در جلسه شورای‌عالی فضای مجازی با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در ماموریت‌های این شورا گفت: «با استفاده از دیدگاه‌های اعضای حقیقی و عقبه کارشناسی اعضای حقوقی شورا، می‌توان گام‌های موثری در جبران عقب ماندگی‌ها در خود شورا و مدیریت فضای مجازی برداشت.»

او تکمیل و راه‌اندازی «شبکه ملی اطلاعات» را یک ضرورت عنوان کرد و به مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پی‌گیری کنند. 

رئیسی هم‌چنین بر تلاش و همت مضاعف همه دستگاه‌ها در سامان‌دهی فضای مجازی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه و دست‌یابی به اهداف اصلی تشکیل شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد.

تلاش برای قطع دسترسی به اینترنت بین‌المللی و سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی طی سال‌های گذشته توسط گروهی از اصول‌گرایان و با روی کار آمدن دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی به صورت جدی پی‌گیری شده است. 

دولت ایران تلاش دارد محدودیت‌های ایجاد شده را از طریق محدود کردن پهنای باند کنترل کند. 

در بهمن ۱۳۹۷ نیز تلاش شد رزمایش قطعی اینترنت به مدیریت پدافند غیرعامل برگزار شود که اگرچه وزیر ارتباطات وقت اعلام کرد این رزمایش لغو شده است اما دسترسی بانک‌ها برای دوره کوتاهی به اینترنت برای چند روز و طی ساعت‌های مشخصی محدود می‌شد. 

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :