0

دومین جلسه دادگاه امیرحسین مرادی و علی یونسی برگزار شد

بازدید 48<![CDATA[17 ساعت،26 دقیقه

استان‌وایرـ  دومین جلسه دادگاه «امیر حسین مرادی» و «علی یونسی»، دو دانشجوی نخبه دانشگاه شریف که از فروردین‌ماه ۱۳۹۹ در بازداشت به سر می‌برند، برگزار شده است.

روز سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰، «مصطفی نیلی»، از وکلای این دانشجویان در حساب توییتر خود نوشته است که «موکلین در دفاع از خود و شرایط نگهداری‌شان مواردی را مطرح کردند. اینجانب و دیگر وکلا نیز دفاعیات خود را ارائه کردیم و ادامه رسیدگی به جلسه بعد موکول شد.»

علی یونسی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر و امیرحسین مرادی، دانشجوی فیزیک، به «اقدام علیه امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شده‌اند.

«غلامحسین اسماعیلی»، سخن‌گوی وقت قوه قضاییه در تاریخ ۱۶ اردیبهشت این دانشجویان را به همکاری با «مجاهدین خلق» متهم کرده بود.

«آیدا یونسی»، خواهر علی گفته است که دلیل مطرح شدن این اتهام سابقه زندان پدر و مادرشان در دهه شصت بوده است.

در شهریورماه ،۱۳۹۹ آیدا یونسی از فشار بر برادر خود برای انجام اعترافات تلویزیونی خبر داده بود.

جلسه اول دادگاه علی یونسی و امیرحسین مرادی، ۴۵۰ روز پس از بازداشت، در تاریخ ۱۲ تیرماه سال جاری برگزار شد. پس از برگزاری جلسه اول، ریاست شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب بر اساس لوایح ارائه شده از سوی وکلا و اظهارات متهمان، پرونده را برای رفع نقص به دادسرا ارجاع داده بود. 

امیرحسین مرادی و علی یونسی، ماه‌ها تحت فشار و شکنجه برای اعتراف تلویزیونی علیه خود بوده‌اند.

حدود ۲۰ روز پیش، خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، ویدیویی را از اعترافات اجباری این دو دانشجوی مدال آور المپیاد علمی، پخش کرد. 

در همان زمان، مصطفی نیلی، ضمن اعتراض به پخش این ویدیو، به سایت امتداد، گفته بود: «این فیلم‌ها، چگونه به دست این خبرگزاری و خبرنگار آن رسیده و آن را منتشر کرده‌اند؟ تا جایی که ما می‌دانیم، این مدارک در پرونده وجود نداشته و حتی ما به عنوان وکلای این پرونده این فیلم‌ها را تا به حال ندیده‌ایم.»

نیلی همچنین گفته بود که موکلانش، به دادگاه گفته‌اند که این ویدیوها تحت فشار و مربوط به زمانی بوده که در سلول انفرادی نگهداری می‌شده‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :