0

دیدار جمعی از فعالان مدنی با خانواده های معلمان در بند

بازدید 10


جمعی از فعالان سیاسی- اجتماعی با حضور در منزل رسول بداقی معلم عضو کانون صنفی معلمان که توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین نگهداری میشود، حضور یافتند تا ضمن ابراز همدردی با خانواده او اعتراض خود را نسبت به برخوردهای امنیتی و عدم پاسخگویی به مطالبات برحق معلمان اعلام کنند.

در این دیدار که روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ انجام شد، خانواده های دو معلم زندانی دیگر دربند محمد حبیبی و جعفر ابراهیمی نیز حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه، ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی، ضمن آرزوی موفقیت معلمان در پیگیری مطالبات خود بر ضرورت  تداوم اعتراض و مقاومت در برابر سیاست های اقتدارگرا تاکید کرد.

احسان شریعتی فعال فرهنگی حاضر در جلسه نیز با آرزوی سلامتی معلمان دربند  با اشاره به اصالت جنبش معلمان، این جنبش را یکی از الگوهای جنبش های اجتماعی در مطالبه گری مدنی دانست.

در ادامه جلسه فیروزه صابر فعال مدنی خاطر نشان ساخت که جنبش معلمان و شورای هماهنگی به عنوان یکی از سازمان های جامعه مدنی نقش ارزنده ای در ارتقای جامعه مدنی و تقویت حوزه عمومی دارد و این جنبش سهم بسزایی در رشد اعتراضات خشونت پرهیز داشته است.

مینو مرتاضی فعال حوزه زنان و از دیگر حاضران در جلسه گفت: «از مسيولين انتظار مي رود اعتراض مدني معلمان كه در چارچوب مشي پرهيز از خشونت بيان مي شود برسميت بشناسند .معلماني كه دغدغه نياز هاي ابتدايي زيست را داشته باشند يقبنا نخواهند توانست نسل پويا و كنجكاو و توسعه گرا تربيت كنند»

صدیقه وسمقی متفکر اسلام شناس در این جلسه ضمن اشاره به اینکه حق اعتراض از حقوق اساسی هر شهروند ایرانی است و هیچ کس به هیچ عنوان نمیتواند این حق را از معلمان و دیگر اصناف و گروههای معترض منع کند برای خانواده های زندانی آرزوی صبر و استواری در برابر مصایب کنونی کرد.

کیوان صمیمی دیگر فعال سیاسی حاضر در جلسه با اشاره به خاطرات خود از معلمان دربند و سوابق هم بندی با آنها تاکید کرد که حاکمیت در برابر جنبش معلمان با مدیریت و سازماندهی قوی، سازمان شبکه ای گسترده و مشی خشونت پرهیز  به طور قطع ناچار است سر تعظیم فرود آورد و دیر یا زود به خواست های آنها پاسخ مناسب دهد.

در پایان جلسه سعید مدنی فعال سیاسی و اجتماعی ضمن سخنانی به خاطراتش از هم سلولی با رسول بداقی در زندان رجایی شهر اشاره و تاکید کرد امروز جنبش معلمان یکی از نیروهای موثر در صف مقدم جبهه دمکراسی خواهی قرار دارد و در شرایطی که حاکمیت در انبوه بحران های خود ساخته اینچنین مردم ایران را در رنج و سختی معیشت و زندگی قرار داده است، تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی رشد جنبش های اجتماعی و تقویت نیروهایی است که پشتیبان جامعه ایران برای حرکت به سوی دمکراسی و عدالت هستند. در این جلسه همسران معلمان زندانی ضمن تشکر از حضور حاضران تاکید کردند که همچون گذشته پشتیبان فعالیت های عدالت طلبانه معلمان هستند و در کنار همسران خود مقاوم و پایدار خواهند ماند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :