0

رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران به دو سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم شد

بازدید 33یک زن جوان در کرمانشاه توسط پسرش و با انگیزه ناموسی، عامدانه با خودرو زیر گرفته شد و به طرز فجیعی به قتل رسید.

سایت «هه‌نگاو» که اخبار مناطق کُردنشین ایران را پوشش می‌دهد روز شنبه، ۲۴ اردیبهشت در گزارشی هویت این زن را «محترم ویسی» و ۳۸ ساله اعلام کرده و گفته است که او شامگاه ۱۱ اردیبهشت در محله جلالیه کرمانشاه توسط پسرش با نام «امید مرادی» با یک دستگاه نیسان عامدانه زیر گرفته شده و فرزندش با خودرو چند بار از روی بدن او رد شده است.

به گزارش هه‌نگاو، همسر و فرزند خانم ویسی با او که در آستانه طلاق بوده به دلیل داشتن رابطه احتمالی با فرد دیگری پیش از وقوع این حادثه درگیر شده‌اند و پسر او پس از آن‌ که مادرش با پای برهنه خانه را ترک کرده، او را تعقیب و با خودرو زیر گرفته است.

بر اساس این گزارش، امید مرادی فرزند بزرگ خانم ویسی پس از این حادثه بازداشت شده است.

‌در سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی از خشونت علیه زنان و قتل‌ موسوم به ناموسی در ایران منتشر شده که در بیشتر موارد توسط یکی از مردان نزدیک خانواده رخ داده است.

در پی این اتفافات مرگبار علیه زنان در ایران، دید‌بان حقوق بشر در آذر ۱۳۹۹ خواستار اصلاح و تصویب هر چه سریع‌تر لایحه منع خشونت علیه زنان از سوی جمهوری اسلامی شد.

ایران یکی از چهار کشوری است که به کنوانسیون سازمان ملل برای رفع هر گونه تبعیض علیه زنان ملحق نشده‌‌ است.

از جمله خلاء‌های قانونی که مورد انتقاد فعالان حقوق بشر ایران در مورد مجازات عاملان قتل‌های ناموسی است، احکام صادره علیه پدرانی است که فرزندکشی می‌کنند.

بر اساس ماده ۶۱۲ این قانون، پدران قاتل محسوب نمی‌شوند و در صورت محکومیت در دادگاه، حداکثر به پرداخت دیه و حبس تا ده سال محکوم می‌شوند.

در بسیاری از موارد هم که قتل ناموسی توسط سایر مردان خانواده صورت می‌گیرد، اولیای دم با گذشت از خون فرزند خود، زمینه حمایت از قاتل و آزادی او را فراهم می‌کنند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :