0

راه‌اندازی دومین آبشار سانتریفوژهای نسل ششم ایران مغایر با برجام است

بازدید 16دادستان زاهدان روز سه‌شنبه، ۳۱ خرداد، از دستگیری چند «عامل» سازمان جاسوسی اسرائیل در این استان خبر داد و گفت که این افراد قصد «ترور دانشمندان هسته‌ای را داشته‌اند».

به گزارش خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه، مهدی شمس‌آبادی این افراد را که نه تعدادشان مشخص است و نه هویت‌شان متهم کرد که «ترور دانشمندان هسته‌ای نیز در دستور کار تعدادی از این افراد بوده است».

خبرگزاری ایرنا روز سه‌شنبه این خبر را به خبر بازداشت سه نفر در زاهدان مرتبط دانسته است که روز ۳۱ فروردین سال جاری منتشر شد.

ساعتی بعد یک کانال مرتبط به سپاه پاسداران در تلگرام جزئیات بیشتری درباره این سه نفر همراه با حروف اول اسم آنها منتشر کرد.

کانال سپاه نوشت: «یکی از این افراد از طریق نزدیک شدن به مقامات اداری و اجرایی سعی داشته تا مسیری برای دسترسی به اطلاعات محرمانه باز کند. یکی از دستگیرشدگان نیز زن بوده و پیش از دستگیری، سابقه یک مسئولیت ارشد استانی و همچنین فعالیت در یک سازمان زیرمجموعه ریاست جمهوری در دولت قبل را در کارنامه دارد.»

خبر بازداشت «عوامل موساد» در حالی منتشر می‌شود که در هفته‌های گذشته خبر مرگ مشکوک چند نفر در ایران که با فعالیت اتمی ایران ارتباط داشتند یا برای بخش هوافضای سپاه پاسداران کار می‌کردند منتشر شده است.

در همین زمینه فرمانده دانشگاه جامع امام حسین سپاه روز دوشنبه، ۳۰ خرداد، در ارتباط با کشته شدن اخیر یک مهندس در سایت نظامی پارچین تأیید کرد که این اتفاق مربوط به «خرابکاری صنعتی» بوده است.

رسانه‌های بین‌المللی از جمله در اسرائیل در چند مورد این گمانه‌زنی را مطرح کرده‌اند که اسرائیل در این اتفاقات نقش داشته است. دولت اسرائیل این گمانه را تایید یا تکذیب نکرده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :