0

روزنه rowzane | » گزارش محاکمه حمید نوری در سوئد

تصویر پیدا نشد !
بازدید 30


دادگاه حمید نوری روز پنج‌شنبه هفتم بهمن در استکهلم سوئد ادامه یافت و در جریان آن، رحمان درکشیده به عنوان شاهد گفت که حمید نوری، هم‌محله‌ای او بوده و همان حمید عباسی است که در زندان گوهردشت در اعدام دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ نقش داشت.فایل صوتی

https://www.radiofarda.com/a/31674623.html

آقای درکشیده گفته که آذر ۱۳۵۹ بازداشت و به دلیل هواداری از سازمان فداییان خلق-«اقلیت» به سه سال حبس محکوم شد، اما به مدت هشت سال و دو ماه در زندان‌های اوین، قزل‌حصار و گوهردشت زندانی بود.

او از جمله زندانیان سیاسی معروف به «ملی‌کش» بود، زندانیانی که علیرغم اتمام دوران محکومیت آزاد نشدند و به دلیل «سر موضع بودن» همچنان در زندان نگهداری شدند.

رحمان درکشیده در جلسه محاکمه حمید نوری شهادت داد که حمید نوری را به دلیل هم‌محله‌ای بودن، پیش از آن‌که «حمید عباسی» شود می‌شناخت و برادرش با او هم‌مدرسه ای بوده است.او گفت در سال ۱۳۶۵ در زندان اوین و در سال ۱۳۶۷ در زندان گوهردشت، حمید نوری را دیده و در زمان اعدام ها متوجه شده که نام او در زندان حمید عباسی است.

آقای درکشیده در سال‌های گذشته و پیش از بازداشت حمید نوری در استکهلم سوئد، درباره نقش او در اعدام‌ها صحبت کرده و نوشته بود.او گفت که ششم شهریور به اتاق هیات مرگ منتقل شد و حسینعلی نیری و مرتضی اشراقی را در این هیات دیده است.از رادیو فرداSource link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :