0

روز پنجم اعتراضات؛ شلیک گاز اشک‌آور و تیراندازی به سوی معترضان در شهرکرد

بازدید 33


اعتراضات گسترده ضدحکومتی که از پنج روز گذشته در ایران آغاز شده در روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت نیز با وجود فضای نظامی و اختلال گسترده در اینترنت ادامه یافته است.

در شهرکرد واقع در استان چهارمحال و بختیاری، معترضان برای چندمین روز پیاپی به خیابان‌ها آمده و علیه سران جمهوری اسلامی شعار دادند.

در یکی از ویدیوهای منتشر شده از شهرکرد معترضان با شعار «مرگ بر رییسی» اعتراض خود را به سیاست‌های دولت در گران سازی سرسام‌آور هزینه‌های زندگی نشان می‌دهند.

ویدیوی دیگری از اعترضات شهرکرد توسط صفحه توییتر ۱۵۰۰ تصویر منتشر شده که حضور سنگین نیروهای امنیتی و یورش آن‌ها به سوی معترضان را نشان می‌دهد.

در این ویدیو صدای تیراندازی شنیده می‌شود و گزارش‌هایی از شلیک گاز اشک‌آور به سوی معترضان در بلوار کاشانی و میدان دانشگاه شهرکرد نیز منتشر شده است.

ویدیوهایی از تهران نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که آتش زدن لاستیک به دست معترضان در اتوبان آزادگان تهران را نشان می‌دهد.

شب گذشته استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد شاهد درگیری مردم با نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی بود و ویدیوها و گزارش‌های متعددی از شلیک به سوی معترضان از این استان‌ها منتشر شده است.

در میان زخمی شدگان اعتراضات شب گذشته در سورشجان کهگیلویه و بویراحمد کودکان نیز دیده می‌شوند.

تعداد جان باختگان اعتراض‌های ضد حکومتی به دستکم پنج نفر رسیده و بر اساس گزارش‌ها، صدها نفر از جمله ده ها کودک بازداشت شده‌اند.

بر اساس گزارش ها وضعیت اینترنت در بیش از ۱۰ استان ایران نیز در وضعیت اختلال و شبیه به قطع است.

همزمان با این تحولات، سازمان حقوق بشر ایران از سکوت جامعه جهانی در قبال سرکوب اعتراضات در ایران انتقاد کرده است.

این سازمان با بیان اینکه « سکوت جامعه جهانی راه را برای سرکوب بیشتر هموار می‌کند.» از جامعه جهانی خواسته است تا جنایت علیه مردم معترض را به شدت محکوم کند و با فشار بر مقام‌های جمهوری اسلامی، از سرکوب بیشتر شهروندان جلوگیری کند.

این خبر تکمیل می‌شود

Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :