0

روسیه برای مرحله بعدی تهاجم آماده می‌شود

بازدید 24یک سخنگوی اطلاعات ارتش اوکراین روز شنبه و به دنبال اعلام افزایش عملیات‌ نظامی در «همه حوزه‌های عملیاتی» از سوی روسیه گفت مسکو در حال آماده‌شدن برای آغاز مرحله بعدی تهاجم است.

او با اشاره به حملات توپخانه‌ای روس‌ها در امتداد خطوط جنگ و «استفاده فعالانه از هوانوردی تاکتیکی و هلیکوپترهای جنگی» گفت: «آشکار است اکنون آماده‌سازی برای مرحله بعدی جنگ انجام می‌شود.‌»

ارتش اوکراین اعلام کرده روسیه با سازماندهی مجدد یگان‌های ارتش، آماده حمله به شهر اسلوویانسک در منطقه دونتسک می‌شود.

وزارت دفاع بریتانیا نیز روز یکشنبه اعلام کرد روسیه در حال تقویت نیروهایش در مناطق اشغالی در جنوب اوکراین است.

این در حالی است که به گفته مقامات اوکراینی، از روز پنجشنبه دست‌کم ۴۰ شهروند این کشور از جمله یک دختربچه چهارساله و یک پیرزن ٧٠ ساله بر اثر گلوله‌باران مناطق شهری توسط روسیه کشته شده‌اند.

بذر اندوه و مرگ

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، در هشتمین سالگرد سقوط هواپیمای ام‌اچ١٧ خطوط هوایی مالزی در اوکراین گفت مسکو همچنان بذر اندوه و مرگ را در کشورش می‌کارد.

زلنسکی هشدار داد هیچ جنایتی بدون مجازات نخواهد بود و «همه جنایتکاران به عدالت سپرده خواهند شد.»

پیشتر بازرسان بین‌المللی گفته‌اند احتمالا دلیل سقوط هواپیمای مالزیایی، شلیک یک موشک زمین به هوا توسط جدایی‌خواهان تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین بوده است.

مسکو تهاجم به اوکراین را «عملیات نظامی ویژه» با هدف غیرنظامی‌کردن و نازی‌زدایی این کشور می‌خواند. ارتش روسیه بارها مدعی شده تنها زیرساخت‌های نظامی اوکراین را هدف حملات خود قرار می‌دهد و حمله به غیرنظامیان را انکار کرده است.

در مقابل، کی‌یف و غرب می‌گویند تهاجم بی‌دلیل و توجیه‌ناپذیر ارتش پوتین به اوکراین، تلاشی برای تسخیر مجدد این کشور است که از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروری در سال ١٩٩١ از سلطه مسکو خارج شده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :