0

رییس‌خانه مداحان: در پی اقدام دشمنان است که در هیات‌ها لخت می‌شوند

بازدید 40<![CDATA[9 ساعت،44 دقیقه

استان‌وایر – رییس خانه مداحان انحراف در مداحی‌ها در کشور را مهندسی دشمن دانست و گفت در پی اقدامات این دشمنان شاهدیم در هیات یک ساعت فرد می‌خواند، عده‌ای لخت شده و سینه می‌زنند و بالا و پایین می‌پرند و در این بازه زمانی نه آن فرد می‌فهمد چه می‌گوید و نه مردم می‌فهمند او چه می‌خواند.

«مرتضی طاهری»، روز سه‌شنبه، ۵ بهمن ۱۴۰۰، درباره مداحی در ایران گفت برخی جلسات مداحی در ایران هنجارشکنانه و روال و روند گذشته را تغییر داده است.

به گفته او این انحرافات مهندسی شده از سوی دشمنان است و در حال حاضر این دشمنان «مبارزه علنی ندارند زیرا مردم واکنش می‌دهند بنابراین به دنبال تغییر ریل هستند زیرا این قطار بازنمی‌ماند پس به دنبال منحرف کردن هستند».

طاهری گفت: «متاسفانه هنوز بسیاری باور نکرده‌اند که مداحی یک هنر است و باید برای یادگیری این هنر تلاش کرد و تنها دیمی رشد کردند».

رییس خانه مداحان با اشاره دیدار «علی خامنه‌‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی با مداحان در روز سوم بهمن ماه، گفت: «در ارتباط با یکی از مداحان جوان که در ماه‌های گذشته خطایی کرد و در فضای مجازی هم پیچید، جمله‌ای گفت که ما همینطوری بار آمدیم و کسی بالای سر ما نبوده است».

اخیراً «احمد رضا شرفی»، یکی از مداحان با گوشواره در مجلس روضه حاضر شده بود. این مدح متولد دهه هشتاد در نهایت مجبور به عذرخواهی شد. او در تاریخ ۲۷ آذر ۱۴۰۰ بر اثر ایست قلبی درگذشت.

لخت شدن در مراسم ماه محرم و صفر طی سال‌های اخیر افزایش یافته است.

همچنین کپی‌برداری برخی مداحان از ترانه‌های پاپ خوانندگان ایرانی داخل و خارج از کشور با واکنش‌‍های بسیاری همراه بوده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :