0

سندیکای شرکت واحد «نشر اکاذیب از طرف نیروهای سرکوب» را محکوم کرد

بازدید 33هم‌زمان با هشدارها درباره شیوع «انفجاری» کرونا در کره شمالی، رهبر این کشور ضمن انتقاد از مقامات این کشور به دلیل عدم موفقیت‌شان در پیشگیری از این بیماری، به ارتش برای رسیدگی به وضعیت فعلی، فرمان آماده‌باش داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه‌های دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر این کشور روز دوشنبه، ۲۶ فرورین مقامات این کشور را «غیرمسئول» خواند و عامل همه‌گیری کرونا در این کشور را «توزیع نشدن درست دارو» به دلیل «عدم اقدام به‌موقع اعضای کابینه و بخش درمان» اعلام کرد.

او هم‌چنین به ارتش این کشور دستور داد تا «برای تثبیت فوری عرضه دارو در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی که بر اساس اعلام رسمی هفته گذشته اولین مورد ابتلا به اومیکرون در آن شناسایی شده بود، دست به کار شود.

کره شمالی، ۲۳ اردیبهشت اولین مورد مرگ ناشی از کرونا را در این کشور تایید کرد. رسانه‌های دولتی این کشور همزمان اعلام کردند که صدها هزار نفر نیز علائم تب را نشان داده‌اند.

این در حالی است که کره شمالی از زمان همه‌گیری کرونا در دو سال گذشته تا چندی پیش هیچ مورد تاییدشده ابتلا به کووید-۱۹ را اعلام نکرده بود.

یون سوک یول، رئیس‌ جمهور جدید کره جنوبی در روزهای گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد واکسن‌های کووید ۱۹ و سایر خدمات پزشکی را در اختیار کره شمالی قرار دهد و قرار است جزئیات نحوه کمک‌رسانی را با پیونگ‌یانگ در میان بگذارد.

کارشناسان پیشتر ارقام منتشرشده رسمی در مورد کرونا در کره شمالی را بخش کوچکی از آمار واقعی بیماری عنوان کرده و درباره مرگ هزاران نفر در این کشور هشدار داده‌ بودند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) در تازه‌ترین گزارش خود از مرگ ۵۰ نفر و ابتلای بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به «تب» در این کشور خبر داده و اعلام کرده است که تنها نیم میلیون نفر از مبتلایان تحت درمان هستند.

رهبر کره شمالی و به پیروی از او مقامات این کشور به جای واژه‌ها و اصطلاحاتی که به‌طور مستقیم به ویروس کرونا و بیماری ناشی از آن اشاره دارد، از کلمه «تب» استفاده می‌کنند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :