0

سپیده قلیان به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد

بازدید 8<![CDATA[12 ساعت،29 دقیقه

استان‌وایرـ «سپیده قلیان»، فعال مدنی، که سه روز پیش با یورش بیش از ۳۰ نفر از نیروهای امنیتی در منزل خواهرش در اهواز بازداشت شده و خانواده او از بی‌خبر بودند، به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

روز پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰، «امیر رئیسیان»، وکیل حقوق‌بشری ضمن اعلام این خبر در صفحه توییتر خود نوشته است: «ساعتی پیش سپیده قلیان بعد از دو روز بی‌خبری با خانواده تماس گرفته و گفته است که از اهواز به بوشهر برده شده و از بوشهر به تهران و زندان اوین (بند ۲۰۹) منتقل شده. گویا این انتقال برای تحقیقات و بازجویی برای پرونده جدید(افشای مطالبی از زندان بوشهر) بوده است.»

اشاره آقای رئیسیان به افشاگری‌های سپیده قلیان درباره وضعیت بسیار بد زندانیان زن زندان بوشهر است که تنها چند روز بعد از اعزام به مرخصی استعلاجی از این زندان، در توییتر خود درباره آن نوشته بود.

خانم قلیان در آن رشته توییت،  زندان بوشهر را «جهنمی فراموش‌ شده» خوانده و نوشته بود:‌ «زنان زندانی این بند به جرم زن بودن و زندانی بودن، تحت وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها و ضدانسانی‌ترین شرایط ممکن نگه‌داری می‌شوند.»

در پی این افشاگری، اداره کل زندان‌های استان بوشهر از خانم قلیان شکایت کرده است. طبق این شکایت که توسط شعبه ۲ دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر به ثبت رسیده، اتهام «نشر اکاذیب رایانه‌ای» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» علیه سپیده قلیان مطرح شده و او می‌بایست حداکثر تا سوم مهر ۱۴۰۰ خود را به دادسرا معرفی می‌کرد.

خانم قلیان شامگاه دوشنبه ۱۹ مهرماه با حمله بیش از ۳۰ نفر از ماموران امنیتی بازداشت شد و از آن زمان هیچ خبری از او و محل نگه داری‌اش به خانواده‌ او داده نشده بود.

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :