0

سیامک نمازی بدون مرخصی در زندان؛ وضعیت جسمانی باقر نمازی مساعد نیست

بازدید 8<![CDATA[9 ساعت،23 دقیقه

استان‌وایر- بر اساس اخبار منتشر شده، وضعیت جسمانی «محمدباقر نمازی»، زندانی سابق دو تابعیتی ایرانی-امریکایی خوب نیست و او نیاز به درمان فوری دارد.

سایت «امتداد» روز سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰، آخرین وضعیت «سیامک نمازی» و پدرش، محمدباقر نمازی را به نقل از «حجت کرمانی»، وکیل آن دو منتشر کرده است.

سیامک نمازی، تاجر ایرانی-امریکایی روز ۲۲ مهر ۱۳۹۴ به اتهام «همکاری با دولت امریکا»، در ایران بازداشت و زندانی شد. پدر او، محمدباقر نمازی که برای کمک به فرزندش به ایران رفته بود، یک سال بعد بازداشت، محکوم و ممنوع الخروج شد. او درحال حاضر ۸۵ ساله است.

سیامک نمازی از روز بازداشت تاکنون به مرخصی اعزام نشده است. او ششمین سال از محکومیت ۱۰ ساله خود را در زندان سپری می‌کند.

به گفته حجت کرمانی، موکلش بیش از هر زمانی اکنون نیازمند برخورداری از مرخصی است و سیامک خواهان آن است مدت زمانی هر چند کوتاه را کنار پدرش بگذراند چرا که در حال حاضر در شرایط سخت بیماری و نیازمند عمل فوری است.

حجت کرمانی در این‌باره گفت: «آقای نمازی و من بارها و بارها تقاضای مرخصی را به مسوولان ارایه داده‌ایم و هر بار رد شده است. خواسته‌ ما این است که مطابق قانون و هم‌چنین به دلایل عاطفی و بشردوستانه، فرصتی داده شود تا آقای سیامک نمازی در کنار پدرش باشد. پدر ۸۵ ساله آقای نمازی طی سال‌های گذشته، چه در داخل زندان و چه در بیرون زندان، مشکلات و بیماری‌های فراوانی داشته و چندین عمل جراحی را پشت سر گذاشته است. متاسفانه در حال حاضر نیز نیازمند عمل دیگری است که باید فورا انجام شود ولی با توجه به ممنوع الخروجی بی‌دلیل، امکان پی‌گیری درمان در خارج از کشور از ایشان سلب شده است.»

او با اشاره به این که سیامک تنها فرزند محمدباقر نمازی در ایران است، گفت: «عمر دست خدا است ولی ما نمی‌خواهیم مشابه پرونده‌های دیگر، خدای نکرده این مرخصی هم تبدیل به نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب شود.»

کرمانی گفت: «آیا موضوع خاصی در پرونده ایشان وجود دارد؟ آیا آقای سیامک نمازی در زندان سوء رفتاری داشته است؟ آیا قانوناً تفاوتی میان پرونده ایشان و پرونده‌های مشابه وجود دارد؟ جواب این سوالات از نظر من و موکلم منفی است و به همین دلیل اعطای مرخصی را حق قانونی آقای نمازی و خانوادۀ او می‌دانیم و البته آماده ارایه هر نوع ضمانت و وثیقه مورد نیاز نیز مطابق قانون هستیم.»

به گزارش امتداد، طی روزهای اخیر خانواده نمازی عنوان کردند که حال جسمی او به هیچ عنوان مناسب نیست و نیاز به جراحی فوری دارد.

خانواده نمازی از دستگاه قضایی ایران خواسته‌اند با رفع ممنوع‌الخروجی او، اجازه دهند که دسترسی بهتری به درمان داشته باشد و بتواند فرایند درمان خود را در کنار اعضای خانواده خود پی‌گیری کند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :