0

صدور حکم خلع لباس روحانیت برای طلبه فعال در اینستاگرام

بازدید 34<![CDATA[11 ساعت،41 دقیقه

«مهدی صدرالساداتی»، طلبه فعال در اینستاگرام اعلام کرد که دادگاه ویژه روحانیت او را به اتهام «هتک حیثیت و شئون روحانیت» به خلع لباس دائمی روحانیت محکوم کرده است.

***

صدرالساداتی روز سه‌شنبه، ۵بهمن۱۴۰۰، با انتشار تصویری از خود در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: «دادگاه ویژه روحانیت در حکم تجدید نظر به خاطر شکایت مجدد سازمان اوقاف و امور خیریه به دلیل توهین به رییس این سازمان در کامنت‌های یکی از پست‌هایم، دوباره مرا محکوم کرد و این بار به خاطر هتک حیثیت و شئون روحانیت برایم حکم خلع لباس دائم روحانیت صادر کرد.»

او ادامه داد: «دادگاه ویژه روحانیت در حکم تجدید نظر در پرونده دانشگاه الزهرا با عنوان اتهامی ممانعت از حق، با ذی‌حق نشان دادن افرادی که ذی‌حق نیستند، دوباره محکوم به جزای نقدی کرد.»

مهدی صدرالساداتی داماد «محمدرضا مدرسی یزدی»، عضو شورای نگهبان است و برادر او، «روح‌الله صدرالساداتی» نیز عضو مجلس خبرگان است.

وی طی سال‌های اخیر درباره فساد برخی مسئولان جمهوری اسلامی از جمله خانواده «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران مطالبی را منتشر کرده است. صفحه اینستاگرام این طلبه ۳۵۱ هزار دنبال‌کننده دارد.

صدرالساداتی در خصوص صدور احکام اخیر خطاب به مسئولان قضایی نوشت: «شئون روحانیت چیست که با اعمال من خدشه‌دار شد و اگر من سکوت می‌کردم، حفظ می‌شد؟ خاک بر سر آن شئون پوشالی و موهوم و آنان که به این شئون پایبند هستند.»

پیش از این در شهریور سال ۱۳۹۸ بود که خبر ناپدید شدن روح‌الله و مهدی صدرالساداتی در رسانه‌های ایران منتشر شد. او پس از آن دلیل ناپدید شدن خود و برادرش را تهدید به مرگ توسط برخی افراد در استان هرمزگان عنوان کرده بود.

صدرالساداتی گفته است بارها از سوی حفاظت اطلاعات سپاه قم تهدید به دستگیری و زندان شده بود.

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :