0

طرح مشاوره با رویکرد دینی و اسلامی «تفرقه‌افکنانه» است

بازدید 7رئیس سازمان نظام روانشناسی ایران می‌گوید در تلاش است طرح مشاوره با «رویکرد دینی و اسلامی» را که به گفته او طرحی «غیرکارشناسی و تفرقه‌افکنانه» است از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج کند.

چندی پیش ۶۹ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را با عنوان «صلاحیت اعطای مجوز مشاوره با رویکرد دینی و اسلامی به صورت مستقل» تدوین کردند که در مرکز پژوهش های مجلس در دست بررسی است.

در صورت تصویب این طرح، حوزه‌های علمیه کشور می‌توانند به صورت مستقل و بدون نظارت سازمان روانشناسی خدمات مشاوره روانشناسی ارائه دهند.

محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روانشناسی جمعه ۱۴ مرداد به خبرگزاری ایرنا گفت سازمان در تلاش است که با رایزنی و گفت وگو با نمایندگان مجلس، مسئولان و اشخاصی که در حال نظارت بر روی این طرح هستند، اشکالات را با آنها در میان بگذارد. به گفته حاتمی نمایندگان مجلس بدون مشورت و هماهنگی با ریاست حوزه علمیه این طرح را ارائه داده‌اند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی می‌گوید در حال حاضر بیش از صد نفر از روحانیون با تحصیلات روانشناسی و مشاوره در سطح ارشد و دکتری عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره هستند و تعدادی از آنان پروانه دارند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی مشکلات این طرح را از جمله «دوگانگی صدور مجوز در یک کشور، نداشتن ساختار لازم حوزه جهت نظارت، و غیرتخصصی شدن خدمات مشاوره ای» عنوان کرده است.

دخالت حوزه‌های علمیه در مسائل غیردینی و از جمله در علوم تخصصی مانند پزشکی در چهار دهه اخیر با انتقادهای فراوانی همراه بوده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :