0

«عباس نیک‌روان»، خواننده موسیقی آذربایجانی بازداشت شد

بازدید 30


ضابطین قضایی شهرستان سلماس، روز ۱۷اردیبهشت۱۴۰۱، «عباس نیک‌روان»، نوازنده و خواننده موسیقی آذربایجانی ساکن این شهر را بازداشت و به زندان سلماس منتقل کردند.

بر پایه گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، ضابطین قضایی شهرستان سلماس، عباس نیک‌روان را جهت اجرای حکم حبس صادرشده علیه این خواننده، بازداشت کرده‌اند.

پیش‌تر شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو سلماس به ریاست قاضی «اصغر حمیدی»، عباس نیک‌روان را به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی»، به ۹۱ روز حبس تعزیری با احتساب کسر ایام بازداشت قبلی محکوم کرده بود.

عباس نیک‌روان روز یک‌شنبه ۱۴شهریور۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سلماس در استان آذربایجان غربی بازداشت و به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. این فعال مدنی را روز ۳۰ شهریور همان سال با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی ارومیه آزاد کردند.

عباس نیک‌روان، نوازنده و فعال مدنی اهل روستای  «نادارلی» در شهرستان شبستر است. او بارها سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های مدنی و خیرخواهانه را دارد. همچنین نیروهای امنیتی در بهمن۱۳۹۳، کنسرت نیک‌روان را که در حمایت از بیماران سرطانی و کودکان بی‌سرپرست در شهر «میاندوآب» برنامه‌ریزی‌شده بود، لغو کردند و مانع از برگزاری این کنسرت سه‌روزه شدند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :