0

غرق شدن یک معلم و دو دانش‌آموز در هوتگ‌های چابهار

بازدید 34


مدیر مرکز مطالعات بلوچستان در لندن از غرق شدن دو دانش‌آموز و معلم روستای سلور بخش پلان در شرق چابهار در گودال‌های آب ناامنی که به هوتگ مشهورند خبر داده است.

بنا بر گزارشی که روز شنبه ۲۴ اردیبهشت در این وب‌سایت منتشر شده است هنگامی که سه کودک از جمله مریم هوت و رقیه هوت دانش آموزان  ۸ و ۶ ساله داخل گودال آب (هوتگ) در حال غرق شدن بودند, معلم آنها به نام یاسمین هوت با مشاهده این صحنه به کمک آنها شتافت.

این معلم توانست جان یکی از کودکان را نجات بدهد اما در تلاش برای نجات جان مریم و رقیه به همراه آنها در هوتگ غرق شد و جان خود را از دست داد.

 هوتگ به گودال‌های نسبتا عمیقی گفته می‌شود که در فصل بارش آب باران در آن جمع می شود و شهروندان سیستان و بلوچستان برای تامین آب شرب مصرفی خود از آن استفاده می کنند.

طی سال‌های گذشته صدها کودک به هنگام بازی یا برداشتن آب جان خود را در این هوتگ‌ها که در خبرگزاری‌های رسمی از آن‌ها با نام «استخر مرگ» یاد می‌شود از دست داده اند.

در روزهای پیش از عید فطر نیز سه دانش آموز خردسال بخش دشتیاری در یکی از هوتگ‌های این منطقه غرق شدند.

قبل از غرق شدن این سه نفر در جنوب استان, سه جوان دیگر به نام های فرشاد گمشادزهی و منصور براهویی و اسماعیل جهان تیغ در شمال استان در زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند.

طبق برخی از اخبار نفر چهارم بنام اسماعیل ارباب زهی نیز اعدام شده است.

سیستان و بلوچستان رکورددار بالاترین نرخ قربانیان آب آشامیدنی و نرخ سرانه اعدام به نسبت جمعیت در جهان است.

 Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :