0

فرمانده نیروی دریایی سپاه: در درگیری مستقیم با آمریکا ۹ شهید دادیم

بازدید 36<![CDATA[3 ساعت،48 دقیقه

استان‌وایر- فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفته در جریان درگیری‌های مستقیم این نیرو با نیروهای آمریکایی در خلیج فارس ۹ نفر از اعضای سپاه پاسداران «شهید» شده‌اند.

علیرضا تنگسیری به زمان این درگیری‌ها و یا نحوه کشته‌شدن اعضای سپاه پاسداران اشاره‌ای نکرده است.

تنگسیری در سخنانی در کنگره ملی بسیج دانشجویی همچنین گفته سپاه پاسداران در مقابل «۹ سیلی به یاد ماندنی» به آمریکا زده است.

به گفته تنگسیری، برخی از درگیری‌هایی که سپاه پاسداران با آمریکایی‌ها در خلیج فارس داشته است، «بنا بر ملاحظاتی تاکنون رسانه‌ای نشده است.» 

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از توقیف نفتکش ویتنامی‌ به عنوان یکی از سیلی‌هایی یاد کرد که سپاه به آمریکا زده‌ است.

صدا و سیمای ایران روز ۱۲ آبان تصاویری از توقیف نفتکش ویتنامی «ساتیس» را پخش کرده بود.

روایت‌های جمهوری اسلامی و آمریکا از توقیف این کشتی با یکدیگر متفاوت است. جمهوری اسلامی مدعی شد که آمریکا به دنبال مصادره یک نفتکش حامل نفت ایران بود. بنا به این روایت، نیروهای سپاه پاسداران وارد عرشه نفتکش شدند و با وجود تعقیف آن از سوی ارتش آمریکا توانستند آن را به آب‌های سرزمینی ایران ببرند.

در مقابل وزارت دفاع آمریکا ضمن تکذیب تلاش این کشور برای توقیف یک نفتکش حامل نفت ایران گفت که نیروهای ایالات متحده شرایط را رصد می‌کردند اما اقدامی برای بازپس‌گیری نفتکش انجام ندادند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :