0

فیلم؛ قتل بکتاش آبتین: جان زندانیان سیاسی در خطر جدی

بازدید 70


فیلم؛ قتل بکتاش آبتین: جان زندانیان سیاسی در خطر جدی

کانون نویسندگان ایران امروز خبر داد که کیوان صمیمی، رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات و فعال سیاسی محبوس در اوین، به‌رغم شرایط نامساعد پزشکی و سابقه بیماری قلبی، در آستانه تبعید به یکی دیگر از زندان‌های جمهوری اسلامی است.

بر اساس این اطلاعیه، تداوم حضور این زندانی سیاسی در زندان خطری جدی برای سلامت و جان او به شمار می‌رود.

کانون نویسندگان نوشت: جان کیوان صمیمی در خطر جدی است. رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، فعال سیاسی و عضو شورای فعالان ملی‌ مذهبی ایران، به دنبال انتشار نامه‌ای با عنوان «قتل شبه عمد» و اشاره به قتل بکتاش آبتین، در خطر تبعید به زندان دیگری است.

در همین حال، کمپین حقوق بشر در ایران به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده که «امین وزیری، معاون دادستان و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی، اصرار دارد که کیوان صمیمی به زندان دیگری تبعید شود».

کمپین حقوق بشر در ایران ضمن محکوم کردن «نقش مستقیم و بی‌پرده ناقضان حقوق بشر چون امین وزیری» در برخورد با زندانیان سیاسی و عقیدتی هشدار داده است که تداوم این قبیل سیاست‌ها از جمله تبعید و ممانعت از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی، جان این افراد را بیش از پیش به خطر می‌اندازد.

اعتصاب غذای خشک ۶ تن‌ از زندانیان سیاسی در زندان اوین

شش تن از زندانیان سیاسی محبوس در اوین در اعتراض به قصور «آشکار» جمهوری اسلامی در معالجه و قتل حکومتی بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز زندانی و عدم رسیدگی به مطالبات خود، از روز چهارشنبه ۲۲ دی‌ دست به اعتصاب زده‌اند.

این شش نفر شامل صادق امیدی، حمید حاج جعفر کاشانی، محمود علی نقی، پیمان پورداد، علی اصغر حسنی‌راد و مهدی دارینی از زندانیان سیاسی در «بند هشت» زندان اوین هستند.


www.youtube.com/watch?v=tPj3poyx3CA

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید.
برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.


DOWNLOADSource link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :