0

لبنان می‌گوید برای حل اختلاف با عربستان سعودی «نقشه راه» دارد

بازدید 80نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان روز پنجشنبه گفت با میشل عون رئیس جمهوری این کشور بر سر یک «نقشه راه» برای حل مناقشه اخیر دیپلماتیک با عربستان سعودی به توافق رسیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خبر این توافق در یک پیام توئیتری ریاست جمهوری لبنان منتشر شد، اما او جزئیاتی در این باره ارائه نداد.

لبنان با بدترین شکاف در روابط خود با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مواجه است که به دلیل اظهارنظر جورج قرداحی، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، درباره مداخله نطامی عربستان در یمن ایجاد شده است.

قرداحی این سخنان را پیش از رسیدن به مقام وزارت بیان کرده بود. او در مصاحبه‌ای که به گفته او در ۵ اوت ضبط شده است، گفت یمن مورد تجاوز قرار گرفته است و حوثی‌های همسو با ایران، از خود دفاع می‌کنند.

عربستان سعودی و برخی از متحدان عرب این کشور در حاشیه جنوبی خلیج فارس، با خشم به این اظهارات واکنش نشان دادند. ریاض سفیر لبنان را اخراج کرد، تمامی واردات از لبنان را ممنوع کرد و سفیر خود را از بیروت برای مشورت فراخواند.

لبنان با بحران مالی و اقتصادی کم سابقه ای مواجه است که بانک جهانی آن را یکی از عمیق ترین رکودهای تاریخ معاصر خوانده است.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :