0

لیلا حسین‌زاده به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد

بازدید 35<![CDATA[12 hours, 49 minutes

استان‌وایر- «لیلا حسین‌زاده»، فعال دانشجویی روز پنج‌شنبه دوم دی۱۴۰۰ از بند ۲۰۹ زندان «اوین» تهران به بند زنان زندان «عادل‌آباد» شیراز منتقل شد.
او روز سه‌شنبه ۱۶ آذر در حالی که به شیراز سفر کرده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به تهران انتقال یافت
این فعال دانشجویی روز شنبه ۲۷ آذر، طی یک تماس تلفنی با خانواده خود، از انتقال به بند ۲۰۹ زندان اوین که متعلق به وزارت اطلاعات است، خبر داد.
این بازداشت در حالی رخ داد که اخیراً حکم پنج سال زندان این فعال دانشجویی در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران تایید شده است.
«امیر رئیسیان»، وکیل حسین‌زاده روز یک‌شنبه ۱۴ آذر با اشاره به تایید حکم زندان موکلش از سوی دادگاه تجدیدنظر, در حساب کاربری خود در توییتر نوشت این حکم صریحاً برخلاف موادی از «قانون مجازات اسلامی» صادر شده است.
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران پیش از این لیلا حسین‌زاده را به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور»، به پنج سال زندان محکوم کرده بود.
به گفته وکیل حسین‌زاده، مصداق این اتهام، راه‌اندازی یک تجمع کوچک از دانشجویان و حضور او در این تجمع است که به منظور تبریک تولد «محمد شریفی‌مقدم»، دانشجو و درویش زندانی تشکیل شده بود.
در حکمی که برای لیلا حسین‌زاده صادر شده، خواندن سرود «خون ارغوان‌ها» در این جشن تولد، مصداق اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور در نظر گرفته شده است.
در این حکم ادعا شده است که حسین‌زاده از لیدرهای اصلی جریان چپ است که در مراسم تولد محمد شریفی‌مقدم اقدام به خواندن سرود خون ارغوان‌ها، منتسب به «سازمان فداییان خلق» کرده است.
لیلا حسین‌زاده از دانشجویان «دانشگاه تهران» است که در جریان اعتراض‌های دی‌ ۱۳۹۶ نیز بازداشت و به زندان و ممنوعیت خروج از ایران محکوم شده بود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :