0

مالکیت انحصاری سپاه بر انرژی، نفت و آب جزیره قشم

بازدید 10


مالکیت انحصاری سپاه بر انرژی، نفت و آب جزیره قشم

رئیسی روز جمعه به جزیره قشم رفت، جزیره‌ای که به‌ نوشته جوان‌آنلاین وابسته به سپاه بخش عمده تجارت ۵۰ تا ۸۰میلیاردی ایران از آنجا انجام می‌گیرد. جزیره‌ای به‌مثابه بزرگ‌ترین کریدور تجارت زیرزمینی ارز و کالای قاچاق.

همین رسانه حکومتی نوشت: نیمی از تجارت کشور از هرمزگان انجام می‌شود و بندر موسوم به رجایی یک سهم ۹۰درصدی از این تجارت نجومی دارد.

و اکنون روشن شده که ساکنان زحمت‌کش این جزیره حتی آب آشامیدنی هم ندارند، آبی که از این پس ساکنان قشم باید از پاسداران خریداری کنند.

گزارشی در این رابطه:

روز جمعه ۲۴دی ۱۴۰۰ پاسدار سعید محمد که اکنون دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد در دولت رئیسی است، اعلام کرد یک پالایشگاه خصوصی در قشم توسط رئیسی افتتاح شد که متعلق به بخش خصوصی است!

و ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن قیر و ۶ و نیم میلیون بشکه نفت سبک دارد. او گفت: قصد داریم علاوه بر پالایشگاه، سایر بخش های انرژی را هم در قشم فعال سازیم.

اما مهم‌ترین نکته در گفته‌های این پاسدار، خیز او برای اعمال مالکیت انحصاری بر دیگر منابع انرژی و هم‌چنین آب آشامیدنی این منطقه است.

پاسدار سعید محمد گفت ایجاد ایستگاههای «آب شیرین کن» را به بخش خصوصی می‌دهیم تا آب آشامیدنی این منطقه را از آب دریا تأمین کنند و ایجاد شبکه لوله‌کشی بیش از ۷۰روستا هم توسط منطقه آزاد تجاری قشم، یعنی نهاد تحت مدیریت خودش انجام خواهد شد.

وی بدون این‌که به گران بودن آب صریحاً اشاره کند گفت مابه‌التفاوت نرخ تعرفه و نرخ آزاد آب آشامیدنی تولید شده را هم می‌توان از منابع بودجه دولت گرفت!

مفهوم ساده تمامی این نکات می‌شود این‌که؛ سپاه و دیگر نهادهای اقماری آن، مالکیت انحصاری آب آشامیدنی این منطقه را با بودجه دولت که همان مالیات پرداختی ملت است، به دست گرفته و به همین مردم خواهند فروخت!Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :