0

محکومیت یک فعال مدنی اهل جلفا به دو سال حبس تعزیری

بازدید 49<![CDATA[1 روز،3 ساعت

استان‌وایر- «سعید سلطانی»، فعال مدنی ساکن جلفا در استان آذربایجان شرقی و یکی از بازداشت‌شدگان تجمعات «حمایت از آزاد سازی قره‌باغ»، به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر پایه گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی «فتح نژاد»، با صدور حکمی سعید سلطانی را به دو سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم کرده‌است. این حکم به صورت شفاهی به «اصغر محمدی»، وکیل این فعال مدنی ابلاغ شده‌است.

سعید سلطانی به همراه «بابک کیومرثی»، دیگر شهروند ساکن جلفا، روز ۱۳ مهر ۱۳۹۹، توسط مأموران امنیتی در محل کار خود دستگیر شدند. مأموران اطلاعات جمهوری اسلامی بعد از دستگیری این دو فعال مدنی، اقدام به تفتیش خانه‌های آنها کرده و موبایل، لپ‌تاپ و لوازم شخصی این فعالان مدنی را با خود بردند.

این دو کنش‌گر مدنی تُرک پس از یک ماه بازداشت و بی‌خبری از وضعیت نگه‌داری در بازداشتگاه، روز ۱۳ آذرماه ۱۳۹۹، هرکدام با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به‌طور موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.

بابک کیومرثی نیز هفته گذشته در حکمی مشابه به دو سال حبس تعزیری محکوم شده‌بود.

این شهروندان ساکن جلفا از بازداشت‌شدگان مرتبط با تجمعات حمایت از آزادسازی قره‌باغ هستند. پس از آغاز جنگ دوم قره‌باغ (۲۲ تیر سال ۱۳۹۹)، حداقل در سه نوبت (۲۶ تیر و ۱۰ و ۲۷ مهر)، تجمع‌هایی در شهرهای مختلف، ازجمله تهران، تبریز، ارومیه، زنجان، اردبیل و برخی دیگر از شهرهای تُرک‌نشین کشور در اعتراض به سیاست ایران در قبال درگیری قره‌باغ برگزار شد. در این تجمع‌ها، دست‌کم ۱۸۲ تن از فعالان سیاسی، مدنی و دانشجویی آذربایجانی بازداشت شدند. در ماه‌های اخیر برخی از بازداشت‌شدگان این تجمعات به حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شده‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :