0

ناتو «قوی‌تر و متحدتر» از هر زمان دیگر است

بازدید 34آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز یکشنبه در کنفرانسی خبری در برلین گفت ائتلاف ناتو می‌خواهد جنگ اوکراین هرچه زودتر خاتمه یابد، اما به همان اندازه مصمم است تا زمانی که لازم باشد به ارائه کمک‌های امنیتی به اوکراین ادامه دهد.

وی تاکید کرد ناتو در برابر تجاوز روسیه به اوکراین از هر زمان قوی‌تر و متحدتر است.

به گفته آقای بلینکن، پوتین با راه‌اندازی جنگ وحشیانه و توجیه‌ناپذیر خود علیه اوکراین فکر می‌کرد می‌تواند اوکراین را نابود و ناتو را تجزیه کند اما اکنون اوکراینی‌ها سربازان متجاوز روس را از خاک خود بیرون می‌رانند و ناتو از همیشه قوی‌تر، تواناتر، و متحدتر است.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه اعضای ناتو‌ می‌خواهند این جنگ در اسرع وقت پایان گیرد، تاکید کرد آنها به همان اندازه مصمم هستند تا هر زمان که لازم باشد، به ارائه کمک‌های امنیتی به اوکراین ادامه دهند.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت یکی دیگر از موضوعات مورد بحث پیامدهای گسترده‌تر ناشی از تجاوز روسیه، کمبود جهانی مواد غذایی است که در روزهای آتی و طی یک نشست اضطراری شورای امنیت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

دیپلمات ارشد کابینه جو بایدن در ادامه افزود واشنگتن در چارچوب حمایت از سیاست درهای باز ناتو، از پیوستن سوئد و فنلاند به این سازمان قویا حمایت می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در توییتی ضمن تاکید بر حمایت ناتو از آزادی و دموکراسی خاطرنشان کرد این سازمان در حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در برابر تهاجم روسیه، متحد و هدفمند است.

در همین حال رئیس جمهوری و نخست‌وزیر فنلاند روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ ریاست جمهوری در هلسینکی، تمایل کشور خود برای پیوستن به ناتو را رسما اعلام کردند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :