0

نخل‌های صادراتی ایران به قطر برگشت خورد

بازدید 68در حالی که خبر رسید جمع کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آلمان روز پنج‌شنبه ۴ آذر از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشته است، دولت این کشور اعلام کرد که آمار روزانه قربانیان و مبتلایان به این ویروس نیز در همین روز رکورد زده است.

آلمان نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، دوره‌های اولیه همه‌گیری کرونا را «نسبتاً‌ خوب» پشت سر گذاشت، اما اخیراً شاهد خیز برداشتن شدید این ویروس در کشور شده و تخت‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های آلمان به سرعت در حال پر شدن هستند.

این وضعیت در حالی پیش آمده است که دولت جدید این کشور خود را برای جانشین شدن به‌جای ائتلاف آنگلا مرکل آماده می‌کند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، طی شبانه‌روز گذشته در آلمان ۳۵۱ نفر دیگر به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و آمار رسمی قربانیان این کشور از کرونا، از زمان شروع همه‌گیری به ۱۰۰۱۱۹ نفر رسیده است.

این افزایش ابتلا در آلمان در حالی اتفاق می‌افتد که اروپا دوباره به عنوان یکی از کانون‌های اصلی همه‌گیری کرونا مطرح شده است.

به نوشته خبرگزاری‌ها، کندی روند واکسیناسیون در برخی کشورهای اروپای شرقی، شیوع گونه بسیار مسری دلتا، کمتر شدن محدودیت‌های کرونایی و سردتر شدن هوا که رفت و آمدهای افراد در خانه‌ها و محیط‌های سربسته را افزایش داده از دلایل اصلی این وضعیت است.

افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در جمهوری چک نیز همچنان ادامه دارد و روز چهارشنبه سوم آذر (۲۴ نوامبر)، در این کشور ۱۸۰۰۴ مورد ابتلای جدید ثبت شد که در مقایسه با روز مشابه در هفته گذشته تقریباً ۴ هزار مورد بیشتر بود. شمار تلفات کرونا نیز در این کشور در حال افزایش است و مجموع تلفات کرونا در آن به ۳۲۵۲۳ نفر رسیده است.

با این وضعیت جدید، در روزهای اخیر اتریش یک شهربندان سراسری اعلام کرده و اسلواکی نیز قرنطینه‌ای دو هفته‌ای برای شهروندان خود درنظر گرفته است. هلند نیز رفت و آمد به کافه‌ها را منع کرده و آلمان نیز قرار است اقدامات جدیدی را اعلام کند.

چندین کشور، از جمله یونان، فرانسه و آلمان، با توجه به شواهد فزاینده کاهش اثربخشی تزریق‌های فعلی پس از چهار یا پنج ماه، به سمت زمینه‌چینی برای تزریق سوم یا همان دوز تقویت‌کننده واکسن کرونا حرکت می‌کنند.

کمیسیون اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه توصیه کرد که گواهی واکسیناسیون این اتحادیه که اجازه سفر آزاد به اروپایی‌های واکسینه‌شده علیه کووید-۱۹ را می‌دهد، تنها تا ۹ ماه پس از دوز دوم معتبر باشد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :