0

نیروهای امنیتی بار دیگر خدیجه مهدی‌پور کنشگر مدنی کُرد را در ایلام بازداشت کردند

بازدید 8پس از آن‌که رئیس‌جمهوری تایوان در سخنرانی روز ملی تایوان گفت که کشورش تسلیم فشارهای پکن نخواهد شد، چین از این سخنرانی به‌تندی انتقاد کرد.

دفتر امور تایوان چین روز یکشنبه اعلام کرد که سخنرانی تسای اینگ-ون، رئیس‌جمهوری تایوان، «باعث تقابل بیشتر و تحریف واقعیت‌ها شد» و افزود که «استقلال‌خواهی تایوان راه را برای گفت‌وگو می‌بندد.»

چین تایوان را بخشی از سرزمین خود می‌داند و فشار نظامی و سیاسی فزاینده‌ای را برای تحمیل حاکمیت خود بر این جزیره وارد می‌آورد.

تسای اینگ-ون، رئیس‌جمهوری تایوان، یکشنبه در سخنانی شدیداللحن گفت کشورش به تقویت توان دفاعی خود ادامه خواهد داد تا مجبور به پذیرش مسیر عاری از آزادی و دموکراسی ارائه‌شده توسط پکن نشود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خانم اینگ-ون در عین حال با ابراز امیدواری نسبت به کاهش تنش‌ها در تنگه تایوان، افزود که تایوان عجولانه رفتار نخواهد کرد.

سخنان خانم اینگ-ون در واکنش به گفته‌های روز شنبه شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهوری چین، است که در آن بدون ذکر مستقیم استفاده از نیروی نظامی، وعده تحقق «اتحاد مجدد مسالمت‌آمیز» با تایوان را داده بود.

شی جین‌پینگ گفته بود: «هیچ کس نباید عزم، اراده و توانایی قوی مردم چین برای حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی را دست کم بگیرد.»

هم‌زمان وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که سه فروند جنگنده «جی -۱۶» و یک فروند هواپیمای تجسسی و ضد زیردریایی «وای -۸» روز یکشنبه به محدوده پدافندی تایوان وارد شده و همزمان رهگیری شده‌اند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :