0

واکنش سازمان عفو بین‌الملل به سرکوب اعتراضات و قطعی اینترنت توسط جمهوری اسلامی 

بازدید 31واکنش سازمان عفو بین‌الملل به اعتراضات در ایران و قطعی اینترنت توسط جمهوری اسلامی

سازمان عفو بین‌الملل روز سه شنبه ١٧ مه ٢٠٢٢ در بیانیه ای نوشت:‌ «دسترسی به اینترنت برای صیانت از حقوق بشر، به ویژه در زمان اعتراضات ضروری است. مقامات ایران باید الگوی قطعی اینترنت را که از آن برای ایجاد خفقان و پنهان کردن نقض حقوق بشر، از جمله اعمال غیرقانونی نیروهای امنیتی استفاده میکنند، پایان دهند.»*این حق انسانی مردم ایران است که بتوانند به شکل صلح‌آمیز و بدون مواجه شدن با ارعاب، خشونت و تهدید به دستگیری، شکنجه و محاکمه، اقدام به سازمان‌دهی و شرکت در تجمعات اعتراضی کنند. مقامات ایران باید با اعمال نظارت بر نیروهای امنیتی از تکرار خونریزی جلوگیری کنند.

🟡دسترسی به اینترنت برای صیانت از حقوق بشر، به ویژه در زمان اعتراضات ضروری است. مقامات ایران باید الگوی #قطعی_اینترنت را که از آن برای ایجاد خفقان و پنهان کردن نقض حقوق بشر، از جمله اعمال غیرقانونی نیروهای امنیتی استفاده میکنند، پایان دهند.

🟡عفو بین‌الملل بار دیگر تاکید می‌کند که جامعه بین‌المللی از جمله اعضای شورای حقوق بشر باید مقامات را تحت فشار قرار دهند تا الگوی مکرر استفاده از سلا‌ح‌های مرگبار و همچنین گلوله‌های ساچمه‌ای در جریان اعتراضات را خاتمه دهند و در پی پاسخگو کردن مقامات از طریق یک سازوکار ویژه باشند.

https://t.me/Amnesty_International

اینرا هم بخوانید
سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت، ادامه اعتصاب رانندگان و کارگران شرکت واحد اخبار اعتصاب شماره یک: رانندگان …

Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :