0

وزارت امور خارجه ایران می‌گوید نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات برجام پنجشبه به تهران می‌رود

بازدید 7وزارت امور خارجه ایران روز سه شنبه اعلام کرد که انریکه مورا، قائم مقام مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا که به عنوان هماهنگ‌کننده مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران اقدام می‌کند‌، روز پنجشنبه به تهران می‌رود.

این در حالی است که دولت ابراهیم رئیسی هنوز تاریخی را برای از سرگیری مذاکرات متوقف شده در وین، اعلام نکرده است.

بنا بر این اعلام که در وب‌سایت وزارت امور خارجه ایران منتشر شده است سعید خطیب زاده، سخنگوی این وزارتخانه، به رسانه‌ها در ایران گفت، مطابق هماهنگی‌های قبلی «این سفر در روز پنجشنبه انجام خواهد شد.»

خطیب زاده اشاره کرده است که در این سفر علاوه بر مسئله برجام، روابط ایران و اتحادیه، و مسئله افغانستان نیز مورد گفت‌و‌گو قرار می‌گیرد.

ایران هم زمان با متوقف کردن مذاکرات، به توسعه برنامه‌ هسته‌ای خود ادامه داده و این، به نگرانی کشورهای دیگر دامن زده است.

ایران و آمریکا تا پیش از توقف این مذاکرات در خرداد ماه، شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور دیگر اعضای برجام برای بازگشت دو طرف به پیروی کامل از توافق داشته‌اند، اما تاریخ برگزاری دور هفتم مشخص نیست.

دولت ابراهیم رئیسی گفته است در حال بررسی مذاکرات دولت قبل است و پس از پایان بررسی‌ها به وین باز‌می‌گردد. آمریکا در مقابل هشدار داده است که اگر دیر شود، بازگشت به پیروی از برجام شاید دیگر دیگر آن منافع قبلی را نداشته باشد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :