0

وزارت خارجه ایران در پرونده حمید نوری،‌ سوئد را متهم به «گروکشی» کرد

بازدید 39در پی انتشار اخبار و تصاویر تاییدنشده از تجمع مردم در چند شهر استان خوزستان در اعتراض به سهمیه‌بندی و گران شدن نان، برخی منابع خبری از تداوم قطع اینترنت موبایل در برخی شهرهای این استان خبر داده‌اند.

از شامگاه پنج‌شنبه، ۱۵ اردیبهشت، ویدئوهایی از تجمع اعتراضی مردم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که این ویدئوها مربوط به تجمع مردم در شهر سوسنگرد است.

تاکنون هیچ منبع رسمیِ خبری، درستی این خبر را تایید نکرده است.

در همین حال در شبکه‌های اجتماعی اخباری نیز مبنی بر قطع اینترنت در برخی شهرهای خوزستان منتشر شد.

در این رابطه کانال تلگرامی «امتداد» روز شنبه، ۱۷ اردیبهشت، از قطع اینترنت موبایل در اهواز از روز جمعه خبر داده و نوشت که تنها اینترنت ثابت و موبایل رایتل در این شهر وصل است.

برخی منابع غیر رسمی نیز اعلام کرده‌اند که علاوه بر اهواز، اینترنت در شهرهای سوسنگرد، ایذه، حمیدیه و شادگان قطع یا کُند شده است.

علاوه بر ویدئوهای منتشرشده مربوط به شامگاه پنج‌شنبه از سوسنگرد، ویدئوهای دیگری نیز پس از آن از تجمعات مردمی و حضور سنگین نیروهای گارد ویژه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است و برخی کاربران این تصاویر را مربوط به تجمع مردم در شهرهای مختلف خوزستان دانسته‌اند.

همچنین در این خبرها آمده است که نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور و تیراندازی برای متفرق کردن تجمع‌کنندگان استفاده کرده‌اند.

رادیوفردا به‌ طور مستقل نمی‌تواند درستی این اخبار و تصاویر را تایید کند.

مردم شهرهای خوزستان، تابستان سال گذشته در اعتراض به مشکل بی‌آبی تجمع‌های اعتراضی گسترده‌ای برگزار کردند که با دخالت نیروهای امنیتی به‌شدت سرکوب شد.

بنا بر اعلام سازمان عفو بین‌‌الملل، ماموران برای سرکوب اعتراضات مردم خوزستان از تیراندازی با گلوله جنگی و تفنگ ساچمه‌ای و همچنین گاز اشک‌آور استفاده کرده و دست‌کم هشت نفر در این اعتراضات کشته شده بودند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :