0

پرونده‌سازی برای مهدی محمودیان به اتهام «توهین به قضات»

بازدید 14


پایگاه خبری امتداد از پرونده‌سازی دوباره برای مهدی محمودیان، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی زندانی خبر داده است.

براساس گزارش امتداد، مهدی محمودیان متهم شده که در حین برگزاری جلسات محاکمه «دادخواهان سلامت» به قضات دادگاه «توهین» کرده است.

دادخواهان سلامت، پنج وکیل و فعال مدنی شامل «مهدی محمودیان»، «آرش کیخسروی»، «مصطفی نیلی»، «محمدرضا فقیهی» و «مریم افرافراز» هستند که به دلیل شکایت از سران جمهوری اسلامی به دلیل کوتاهی در مقابله با ویروس کرونا، بازداشت و سپس تحت محاکمه قرار گرفته‌اند.

امتداد درباره پرونده جدید مهدی محمودیان نوشته که در پنجمین جلسه دادگاه برخی از دفاعیات محمودیان توهین به قضات تلقی شده و به همین دلیل وی به شعبه یک دادسرای امنیت احضار شده است.

گفته می‌شود نماینده دادستان اتهاماتی را خارج از کیفر خواست متوجه مهدی محمودیان کرده که واکنش‌های وی به این اتهامات توهین تلقی شده است.بر اساس گزارش امتداد، چند روز قبل از تشکیل جلسه دادگاه، نماینده دادستان در ملاقات غیر قانونی با مهدی محمودیان به او گفته  قاضی قصد تبرئه دادخواهان سلامت را داشته اما دفاع بد یکی از وکلای او باعث تغییر نظر قاضی شده است.

 نماینده  دادستان از مهدی محمودیان خواسته وکیل مورد نظر را عزل و شخصا در دادگاه حضور پیدا کند.

امتداد نوشته است که این موضوع سبب ایجاد تنش در دادگاه مهدی محمودیان شده است.

مهدی محمودیان علاوه بر پرونده دادخواهان سلامت با پرونده‌های دیگری در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی نیز روبرو است.

این فعال مدنی مهرماه سال گذشته به خاطر اتهاماتی چون امضای نامه‌ی موسوم به ۷۷ نفر در اعتراض به خشونت‌های آبان ۹۸ و «فراخوان روشن کردن شمع به یاد قربانیان انهدام هواپیمای اوکراینی توسط موشک‌های سپاه»، به پنج سال زندان محکوم شد و به واسطه اجرای این حکم اکنون در زندان به سر می‌برد.

او همچنین بهمن سال گذشته در حالی که در زندان به سر می‌برد، به خاطر نوشتن یک رشته توییت درباره فشارهای امنیتی بر کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی به چهار ماه زندان و دو میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :