0

پس از اسیدپاشی‌های سریالی، شلیک به چند زن در اصفهان

بازدید 9<![CDATA[2 ساعت،38 دقیقه

استان‌وایر- روزنامه شرق در گزارشی از مصدوم شدن چند زن و دستکم یک مرد توسط مرد جوانی در روز ۲۸ مرداد از طریق شلیک تیر ساچمه‌ا با کلت پنج و نیم خبر داده و نوشته که یکی از فعالان مدنی در این شهر با تصمیم خانواده‌های آسیب‌دیدگان این موضوع را رسانه‌ای کرده است.

بر اساس گزارش روزنامه شرق ، مرد ضارب ظرف ۴۸ ساعت دستگیر، اما در کمتر از یک ماه با قید وثیقه آزاد شده است.

خانواده افراد آسیب‌دیده گفته‌اند علت رسانه‌ای کردن این موضوع «رفتار بد خانواده فرد تیرانداز و همچنین سابقه خشونت‌هایی از این قبیل در اصفهان» اعلام کرده‌اند و با این اقدام قصد دارند  توجه مجاری قانونی را به این اتفاق جلب کنند.

روزنامه شرق به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

یکی از قربانیان این حادثه که کارمند است گفته که در جریان آماده شدن برای رفتن به اتاق عمل از طریق پرستار بیمارستان مطلع شده است که چند نفر دیگر نیز مصدوم شده و برخی از آن‌ها تصمیم به شکایت علیه ضارب گرفته‌اند.

این فرد مصدوم همچنین گفته در زمان هدف قرار گرفتن در حال بازگشت از سر کار و با لباس فرم محل کار خود بوده است: «مانتو تا زیر زانو و شلوار سورمه‌ای درست از جنس مانتو و مقنعه مشکی. خسته و گرما‌زده در‌حال صحبت با تلفن بودم. آفتاب‌گیر به سر داشتم و اصلا صورتم معلوم نبود.

بنا برآنچه در این گزارش آمده اغلب افراد شاکی این پرونده بعد از شنیدن خبر آزادی متهم با قرار وثیقه تصمیم به شکایت گرفته‌اند. آن‌ها همه به یک شکل از ناحیه کمر مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند و دستکم در یک مورد گلوله با فاصله کمی از نخاع فرد مضروب قرار داشته و احتمال فلج فرد مصدوم پس از جراحی نیز وجود داشته است.

با این‌همه فرد ضارب که دو قبضه اسلحه شکاری و یک دستگاه کلت پنج و نیم به همراه داشته کمتر از یک ماه بعد با قرار وثیقه آزاد شده است.

پدر یکی از مصدومان حادثه می‌گوید عموی ضارب به آن‌ها گفته: « فرزندتان خمپاره که نخورده تیر ساچمه‌ای خورده برای همین هم چه ببخشید چه نه ما او را آزاد می‌کنیم شما هم کاری نمی‌توانید بکنید.»

این اتفاق در حالی رخ داده است که طی روزهای گذشته فعالان حوزه اصفهان از حمله به چند زن دوچرخه‌سوار در این شهر خبر داده‌اند.

مهر ۹۳ هم چند زن در اصفهان مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفتند. متهمان این حملات سازمان یافته تا امروز دستگیر نشده‌اند و حالا شهروندان اصفهان نگرانند که اتفاق سال ۱۳۹۳ دیگر بار در این شهر تکرار شود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :