0

پیاده‌روی بدون حجاب دختران در شیراز؛ «۱۰ نفر بازداشت شدند»

بازدید 33ساعاتی پس از انتشار ویدیوی پیاده‌روی بدون حجاب دختران نوجوان در یکی از خیابان‌های اصلی شیراز، فرماندار این شهر اعلام کرد که ماموران نیروی انتظامی ۱۰ نفر را در این رابطه بازداشت کرده‌اند.

ویدیوی مورد اشاره که روز پنج‌شنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، شماری دختر و پسر نوجوان را در بلوار شهید چمران شیراز نشان می‌دهد که در حال پیاده‌روی هستند و اغلب این دختران از پوشیدن حجاب اجباری خودداری کرده‌اند.

خبرگزاری مهر شامگاه پنج‌شنبه به نقل از لطف‌الله شیبانی، فرماندار شیراز، گزارش داد که «تاکنون ۱۰ نفر از عوامل برپایی این تجمع بازداشت شده‌اند».

آقای شیبانی اظهار داشت: «به محض اینکه از این موضوع مطلع شدیم با هماهنگی دستگاه قضائی و نیروی انتظامی اقدامات لازم در جهت شناسایی عوامل مؤثر در برگزاری مراسم انجام شد.»

این مقام شهر شیراز همچنین اقدام نوجوانانی را که در ویدیوی مورد اشاره دیده می‌شوند، «از قبل برنامه‌ریزی شده» نامیده و گفته است که آنها «برنامه‌های دیگری نیز برای آینده داشته‌اند».

حجاب اجباری به یکی از چالش‌های اجتماعی و سیاسی ایران تبدیل شده و بسیاری از زنان و دختران و خانواده‌ها را که معتقد به آن نیستند در برابر حکومت جمهوری اسلامی قرار داده است.

حکومت ایران برای مقابله با آن‌چه «بدحجابی» می‌نامد سال‌هاست که گشت‌های ارشاد را در خیابان‌ها و میادین شهری مستقر می‌کند که هر از گاهی برخورد خشونت‌آمیز این گشتی‌ها با زنان و دختران خبرساز می‌شود تا جایی که اخیرا روزنامه اصولگرا و تندروی رسالت به شکست پروژه گشت ارشاد اذعان کرد و نوشت که «گشت ارشاد نه‌ تنها از حجاب صیانت نکرده، بلکه بذر نفرت و کینه بین قشری از جامعه پراکنده است».

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری مهر و رادیو فردا؛ س.نSource link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :