0

چطور می توانیم بابت رفتارهای بد پدر از او شکایت کنیم؟

بازدید 8<![CDATA[6 hours, 49 minutes

سلام؛ 

یک دختر ۲۴ ساله هستم. پدرم یک فرد عصبانی و بسیار بد رفتار است و همیشه با من و مادرم بدرفتاری و مرتب توهین و تحقیر کرده است به طوری که مادرم مریضی روانی پیدا کرد و الان قرص اعصاب می‌خورد. حالا هم بازنشست شده و دنبال خوش‌گذرانی خود است. بیشتر از خودم، خیلی نگران وضعیت مادرم هستم. چندین بار پدرم به من و مادرم اتهام و افترا زده است و می‌گوید شما بدکاره هستید و از این حرف‌ها. می‌خواستم بدانم ما چه‌طور می‌توانیم بابت این رفتارها از او شکایت کنیم؟ من الان کار دارم و می‌توانم هزینه خودم و مادرم را بدهم و نیازی نداریم که پدرم خرج ما را بدهد.

سلام؛ 

خدمت‌تان عرض شود که شکایت کلی از رفتار پدرتان در طی سالیان دراز امکان ندارد. شما باید مشخص کنید به دلیل کدام رفتار پدرتان و در چه تاریخی قصد شکایت دارید؛ به عنوان مثال، اگر پدرتان به شما و یا مادرتان توهین کرده است، بابت آن توهین خاص می‌توانید شکایت کنید و یا اگر مرتکب ضرب و جرحی شده و آثار آن ضرب و جرح باقی است، امکان شکایت وجود دارد. اما این که برای تحقیر و عصبانیت و یا بدرفتاری در خانه به طور کلی بخواهید شکایت کنید، این امکان وجود ندارد. 

در هر حال، این شما و مادرتان هستید که باید اثبات کنید پدرتان مرتکب توهین یا افترا و امثال آن شده است که این هم امر آسانی نیست. با این حال، مادرتان اگر بخواهد طلاق بگیرد، می‌تواند با استناد به «عسر و حرج»، یعنی سختی و مشقت زیاد و غیر قابل تحمل تقاضای طلاق دهد. در این صورت، دادگاه مساله را بررسی می‌کند و اگر مجموع رفتارهای پدرتان را سوء رفتار بداند، حکم به طلاق خواهد داد. البته اگر مادرتان قصد طلاق دارد، بهتر است ابتدا رضایت پدرتان برای طلاق توافقی را جلب کند و اگر پدرتان مخالفت کرد، آن وقت یک طرفه تقاضای طلاق دهد. 

موفق باشید.

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :