0

کمپین معلولان با ارسال نامه‌ای به همراه مشخصات ۵۰ نفر از معلولان پشت‌نوبتی مستمری به اظهارات اخیر رئیس بهزیستی واکنش نشان داد

تصویر پیدا نشد !
بازدید 23


متن نامه؛

جناب آقای دکتر قادری‌

ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور

همان‌گونه که مستحضرید، نامگذاری هفته‌ای به نام بهزیستی ضمن آن که فرصتی برای تجلیل از کارکنان تلاشگر این نهاد است، فرصتی برای ارائه کارنامه عملکرد سازمان نیز محسوب می‌شود که اتفاقا حضرت‌عالی در نشست‌های خبری و مصاحبه با خبرگزاری‌های مختلف تلاش کردید به این مهم جامه عمل بپوشانید اما متاسفانه این فرصت ویژه به دلیل عدم اشراف شخص‌ شما بر امور گسترده سازمان از دست رفت‌ ما حضرتعالی در ارائه عملکرد سازمان تحت‌ مدیریت خود دچار خطای عظیمی شدید.

جناب‌عالی در نشست خبری اخیر خود که به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی برگزار شده بود، اظهار داشتید:

هیچ معلول فاقد ویلچر در کشور نداریم؛ حذف ارز ترجیحی و نبود یارانه خاص اختلالی در زندگی مددجویان ایجاد نمی‌کند و پشت نوبتی‌های مستمری صفر شده‌اند!

این در حالی است که خودتان اخیرا در مجمع دولت‌های عضو کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت از اثرات زیان‌بار تحریم‌ها بر جامعه هدف سازمان گفته‌‌‌اید!

بدیهی است که شما در مقام پدر خوب خانواده تحت تاثیر احساسات، چنین سخنانی را بر زبان جاری نساخته‌اید. اما چرا گفته‌های شما در نشست خبری با گفته‌هایتان در مجمع دولت‌های عضو کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت تفاوت دارد؟؟

این امر به‌طور قطع می‌تواند ناشی از عدم اطلاع شما از امور جای سازمان و حاصل انتقال اطلاعات نادرست از سوی مشاوران و معاونان سازمان به شخص ریاست سازمان باشد و در بدبینانه‌ترین حالت ممکن می‌توان گفت وضعیت جامعه هدف بهزیستی وخیم‌تر از آن است که بتوان‌ آن را به خود این گروه و به جامعه اعتراف کرد!

حال در چنین وضعیتی‌ در بررسی حال و روز این سازمان و آنچه در دل بهزیستی می‌گذرد باید گفت: تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل تا بدانی در سازمان عریض و طویل تحت امر عالی چه خبر است..

اطلاعات دریافتی کمپین معلولان خط بطلانی بر داده‌های اعلامی از سوی ریاست محترم این سازمان است و (مطابق با درخواست حضرتعالی مبنی بر انتقال هرگونه اطلاعات مغایر با ادعاهای مطروحه در نشست خبری اخیرتان) بدینوسیله اطلاعات تعداد اندکی از مددجویان دارای معلولیت که برخلاف ادعای حضرتعالی همچنان پشت نوبت دریافت مستمری قرار دارند به پیوست تقدیم حضور می‌گردد.

بدون شک نظر به عدم دسترسی کافی به اطلاعات، همین داده‌‌ها مشتی است نمونه خروار و گواهی است بر وجود هزاران مددجوی پشت نوبت مستمری در سراسر کشور و اینجاست که یکی از دو احتمال: بی‌اطلاعی شخص شما از جغرافیای تحت مدیریتتان‌ و یا ادعای تعمدی فراتر از عملکردتان اثبات می‌شود‌…

کمپین معلولان ضمن تبریک هفته بهزیستی مراتب اعتراض شدید خود نسبت به اطلاعات اشتباه و نامنطبق با واقعیت ِ بیان شده از سوی حضرتعالی‌ را اعلام می‌دارد و انتظار می‌رود که حضرتعالی‌ با امعان نظر بیشتر در امور مختلف سازمان هرچه بیشتر در جریان مسائل جامعه هدف قرار گیرید چرا که بی‌تردید بر مبنای همین بی‌خبری‌ها است که این روزها شهروندان دارای معلولیت در نهایت سختی و دشواری روزگار می‌گذرانند.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :