0

«یوسف پیرجانی» از زندان خوی آزاد شد

بازدید 49<![CDATA[14 ساعت،41 دقیقه

استان وایر- «یوسف پیرجانی»، فعال مدنی ساکن شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی و زندانی سیاسی محبوس در زندان این شهر، پس از پایان دوران حبس از زندان آزاد شد. 

بر پایه گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، یوسف پیرجانی، یکی از بازداشت‌شدگان مرتبط با تجمعات خیابانی تبریز در حمایت از مردم خوزستان، پس از تحمل ۲۱ روز زندان و در پی تسلیم به رأی، از زندان آزاد شده‌است.

این کنشگر مدنی روز چهارشنبه اول دی ماه ۱۴۰۰، پس از حضور در شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب شهرستان خوی بازداشت و به زندان این شهر منتقل شده‌بود. پیش‌تر یوسف پیرجانی به همراه «رضا مقدسی» دیگر شهروند ساکن شهرستان خوی، به اتهام «تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی»، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب این شهرستان، هر کدام به تحمل سه ماه حبس تعزیزی در نزدیک‌ترین زندان محل اقامت محکوم شده‌بودند.

این کنشگران مدنی از بازداشت‌شدگان مرتبط با تجمعات خیابانی تبریز در حمایت از مردم عرب خوزستان در اعتراض به تنش آبی این استان هستند. آنها دوم مرداد ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان خوی بازداشت و ۱۵ مرداد با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

روز دوم مرداد ۱۴۰۰، در پی انتشار فراخوان‌هایی از سوی فعالان مدنی و احزابِ اپوزیسیونِ آذربایجانیِ جمهوری اسلامی، تبریز شاهد برگزاری اعتراضات خیابانی بود. در جریان برگزاری تظاهرات و روزهای پیش و پس از آن، ده‌ها تن از کنش‌گران مدنی تُرک در شهرهای تبریز، اردبیل، ارومیه، نسیم‌شهر، بستان‌آباد و سفیدان جدید (اسپیران) بازداشت شدند. در ماه‌های اخیر ده‌ها تن از بازداشت‌شدگان این اعتراضات به حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شده‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :