0

یک رهبر ارشد القاعده در جریان حمله هوایی آمریکا در سوریه کشته شد

بازدید 24سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده، سنتکام، روز جمعه ۳۰ مهر اعلام کرد در جریان حمله هوایی نیروهای آمریکایی در شمال غرب سوریه، یک رهبر ارشد گروه تروریستی القاعده کشته شد.

جان ریگزبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، در این حمله از یک پهپاد ام‌کیو-۹ استفاده شد و در جریان آن «عبدالحمید المطار» کشته شد و هیچ نشانه‌ای از صدمه به غیرنظامیان دیده نشده است.

در بیانیه سنتکام آمده است: «القاعده به تهدید برای آمریکا و متحدانش ادامه می‌دهد. القاعده از سوریه برای بازسازی (خود) و هماهنگی با گروه‌های مرتبط خارجی استفاده کرده و برای حملات خارجی برنامه‌ریزی می‌کند.»

جان ریگزبی افزود: «القاعده همچنین از سوریه به عنوان پایگاهی برای تهدیدها به درون سوریه، عراق و فراتر از آن استفاده می‌کند. حذف این رهبر ارشد القاعده توانایی این سازمان تروریستی را برای برنامه‌ریزی و حملات جهانی که تهدیدی برای شهروندان جهان، متحدان‌ ما و غیرنظامیان بیگناه است، مختل می‌کند.»

در ادامه این بیانیه سنتکام تاکید شده است که «ایالات متحده به هدف گرفتن اعضای القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی که قصد صدمه وارد کردن به کشور آمریکا را دارند، ادامه می‌دهد.»Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :